Agata, 30

Číslo profilu 7808771
Datum registrace 01.02.2023
Aktualizován 03/21/2023
Jméno Agata
Země Czech Republic
Město Žďár nad Sázavou
Orientace Heterosexuální
Věk 30
Znamení zvěrokruhu Štír
Výška 159 cm
Váha 67 kg
Barva vlasů Bílá
Barva očí Černá
Kouření Občas
Alkohol Ne
Oblíbené země Polsko Srí Lanka Thailand Dubaj Švédsko

Češka si s přítelem postavila na Bali dům snů. Nový život si pochvalují -

Tuto zprávu poskytl uživatel Agata Žďár nad Sázavou 03/22/2023 01:15:03

Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu. Chci psát pro tento magazín. Z letošní dovolené jsem se vrátila teprve nedávno a tak mám vše ještě v živé paměti. Letos jsme se s přítelem rozhodli pro návštěvu Egypta a vyhrál překrásný resort Desert Rose v oblasti Hurghada. Po hodinách balení, vybalování, kontrolování a pláče při snaze zavřít kufr, který sotva splňoval váhový limit 23 kilo, jsem se v sobotu ráno konečně dočkala dne našeho odletu.

Kde se vlastně nacházím mi však došlo až při opouštění letiště, kde jsem i přes neustále svlékání všech možných vrstev pociťovala větší a větší horko — to se mi v České republice ve tři hodiny ráno nestalo snad ani v létě, natož ke konci října.

A pak už to šlo jen lépe. Resort byl kouzelný, pokoje připravené a personál milý a ochotný i přes to, že pracoval celou noc. Až na maličkosti nebylo vůbec poznat, že se jedná o arabskou zemi. V rámci all inclusive jsme mohli po ubytování ihned na snídani — program byl nastaven tak dobře, že jsme měli jídlo a pití k dispozici téměř po celý den i noc a rozhodně bylo také z čeho vybírat.

I přes to všechno jsem v hloubi duše cítila, že všechno ta krása je uměle vytvořená a Egypt takovýto ve skutečnosti vůbec není. Jakmile jsem však poznala skutečný vzhled Egypta, za krásu našeho resortu jsem byla vděčná. Jeden by si řekl, že se v zemi plné písku moc aktivit vymýšlet nedá, já jsem se ale odmítla smířit se sedmi dny na plážovém lehátku.

Z široké nabídky výletů za památkami i adrenalinem jsem si zvolila plavbu na lodi za delfíny, šnorchlování na otevřeném moři, adrenalinové vodní sporty a návštěvu ostrova Giftun. Jednalo se rozhodně o nezapomenutelné zážitky, kdy nám před lodí skákaly desítky delfínů, na ostrově jsem pořídila plno krásných fotek v jemném bílém písku z vlasů jsem ho pak vymývala ještě dva dny a při šnorchlování jsem pozorovala několikametrové korály a pestrobarevné rybky, hvězdice, hady a murény.

Přítel pak přidal ještě výlet na poušť, jízdu na čtyřkolkách a na velbloudech, ze kterého se vrátil úplně nadšený. Já se ale jako správná dáma odmítla zaprášit a než se vrátil z jízdy, užívala jsem si několikachodový oběd v jedné z ala carte restaurací.

The Legend of Zelda: Link's Awakening - NINTENDO SWITCH

To, že jsem se výletu do pouště nezúčastnila, mi bylo zpětně trochu i líto — mohla bych si na seznam zážitků připsat také návštěvu beduínské vesnice a bližší poznání jejich zajímavé kultury. I já musím tento hashtag použít, jelikož hotel opravdu předčil všechna má očekávání. Plno jídla, tři udržované bazény, animační programy ve dne v noci, dětská hřiště, několik barů, překrásná pláž a ještě hezčí podmořský život hned vedle hotelové pláže.

Dále také plážový servis v ceně, úklid fungující na jedničku a milionový personál připraven vždy pomoci, víc jsem si ani přát nemohla. Všechno mi šlo samozřejmě snadněji než některým turistům, kteří neovládali ani jeden světový jazyk — pokud by ale vycestovali se stejnou cestovkou jako já, po celou dobu pobytu by mohli přes recepci kontaktovat skvělou paní delegátku, která byla ve dne v noci ochotně k dispozici a připravená za mnou v případě potíží ihned dorazit.

Martina | Robinsonův ostrov |

Dovolená v Egyptě mne donutila mimo jiné k hlubokým myšlenkám o své životní úrovni ve chvíli, kdy jsem opustila bezpečí našeho resortu. Při příjezdu jsem byla tak unavená, že jsem ani nestíhala cestou do hotelu moc sledovat okolí, ale rozhodně jsem nečekala tak diametrální rozdíl mezi resortem a prostředím, do kterého je zasazen.

O to víc si také cením snahy personálu udělat všechny hotely co nejkrásnější — Egypt prostě není nejbohatší zemí a nekonečný písek je v podstatě vše, co zde mají.

Hlavní příjem jim přilétá a odlétá snad každou hodinu, proto také chápu to nekonečné smlouvání o cenách suvenýrů a bakšišem jsem rozhodně nešetřila. Po této zkušenosti doporučuji každému ještě před odletem pořádně se rozmyslet, zda takto odlišnou kulturu a styl života zvládnete akceptovat, protože to není rozhodně nic, na co bychom zde byli zvyklí, rozhodně to ale stojí za to! Navigace: Osobně vyzkoušeno Zůstávat v Egyptě jen v hotelu?

To by byla škoda! Zůstávat v Egyptě jen v hotelu? Dovolená v Egyptě © Renata Skulínková Z letošní dovolené jsem se vrátila teprve nedávno a tak mám vše ještě v živé paměti. Zdravím z umělého ráje Po hodinách balení, vybalování, kontrolování a pláče při snaze zavřít kufr, který sotva splňoval váhový limit 23 kilo, jsem se v sobotu ráno konečně dočkala dne našeho odletu.

Večerní resort © Renata Skulínková V rámci all inclusive jsme mohli po ubytování ihned na snídani — program byl nastaven tak dobře, že jsme měli jídlo a pití k dispozici téměř po celý den i noc a rozhodně bylo také z čeho vybírat.

Mňam © Renata Skulínková Jeden den na moři, další zase na poušti Jeden by si řekl, že se v zemi plné písku moc aktivit vymýšlet nedá, já jsem se ale odmítla smířit se sedmi dny na plážovém lehátku.

Animal Crossing jak přidat přátele - VidaBytes | LifeBytes

Ostrov Giftun © Renata Skulínková Přítel pak přidal ještě výlet na poušť, jízdu na čtyřkolkách a na velbloudech, ze kterého se vrátil úplně nadšený. Výlet na čtyřkolkách © Renata Skulínková dovolená na výbornou I já musím tento hashtag použít, jelikož hotel opravdu předčil všechna má očekávání. Dovolená na výbornou © Renata Skulínková Dále také plážový servis v ceně, úklid fungující na jedničku a milionový personál připraven vždy pomoci, víc jsem si ani přát nemohla.

Jiný svět Dovolená v Egyptě mne donutila mimo jiné k hlubokým myšlenkám o své životní úrovni ve chvíli, kdy jsem opustila bezpečí našeho resortu.

seznamte se s přítelem Ostrov

Štítek: Dovolená letecky Egypt. Líbí se vám tento článek? Orongo je obřadní vesnice na Velikonočním ostrově, která byla až do devatenáctého století centrem kultu Ptačího muže.

Potvrzeno, soutěžící z ostrova jsou zpátky doma! Kam vedly jejich první kroky? -

Vesnice již přes sto let není obývaná a dnes je jedním z turistických cílů na ostrově. Vesnice Orongo se nachází na dramatickém místě jihozápadní části hřebenu kráteru Rano Kau , kde se střetává téměř dvěstěpadesátimetrový vnější svah vytvářející západní mořské útesy kráteru s vnitřním svahem kráteru, končícím v kráterovém jezeře. Ve vesnici je téměř padesát kamenných domů oválného půdorysu, které jsou výrazně zahloubeny v zemi.

Domy mají téměř ploché střechy, dnes porostlé trávou; tráva na střechách v dnešní době místy téměř splývá s okolním porostem. Orongo bylo až do šedesátých let devatenáctého století centrem kultu Ptačího muže, kterým bylo každoroční provozování závodu o přinesení prvního vejce ptáka Manutara, rybáka černohřbetého Sterna fuscata z ostrůvku Motu Nui do Oronga.

Vítěz závodu obdržel titul Ptačí muž roku a obdržel četné výsady, mimo jiné roční pobyt ve vesnici Orongo.

seznamte se s přítelem Ostrov

V šedesátých letech devatenáctého století již téměř celá populace původních obyvatel vymřela zčásti zavlečením do otroctví, zčásti nemocemi a když zbytek obyvatel přijal křesťanství, bylo kultu Ptačího muže na naléhání misionářů zanecháno a Orongo bylo opuštěno. Až do roku byla ve vesnici Orongo postavena socha moai pojmenovaná Hoa Hakananai'a.

Knihkupectví Luxor – Největší výběr knih v ČR

Zatímco většina ostatních moai byla vytesána z tufu , Hoa Hakananai'a byla jako jedna z pouhých deseti soch moai vytesána z mnohem tvrdšího čediče. Socha je vysoká 2,42 metru a váží okolo čtyř tun". Původně měla socha oči z obsidiánu a byla obarvena bílou a červenou barvou. Barva však byla během plavby do Londýna smyta. Mata Ngarau bylo centrum kultu Ptačího muže ve vesnici Orongo, kde kněz zpěvy a modlitbami přivolával úspěch závodu.

V okolí Oronga a zejména u Mata Ngarau je množství skalních petroglyfů , zobrazujících především Tangata Manu, vítěze závodu Ptačího muže. Z Wikipedie, otevřené encyklopedie. Orongo Kamenné domy v Orongo. Hoa Hakananai'a British Museum Press , p. Jmenné prostory Článek Diskuse.

Turistický ráj se otevírá. Očkovaní a pojištění mohou na první ostrov - Seznam Zprávy

Zobrazení Číst Editovat Editovat zdroj Zobrazit historii. Wikimedia Commons. Kamenné domy v Orongo. Chile Chile. Některá data mohou pocházet z datové položky.

0 / 5