Vladislava, 30

Číslo profilu 4807801
Datum registrace 30.01.2023
Aktualizován 06/5/2023
Jméno Vladislava
Země Czech Republic
Město Karviná
Orientace Heterosexuální
Věk 30
Znamení zvěrokruhu Panna
Výška 160 cm
Váha 59 kg
Barva vlasů Červený
Barva očí Černá
Kouření Ne
Alkohol Ne
Oblíbené země Thailand Nizozemsko Portugalsko Dominikánská republika Keňa

Šulc-Švarc : nakladatelství české beletrie

Tuto zprávu poskytl uživatel Vladislava Karviná 06/6/2023 09:23:06

By using our site, you agree to our collection of information through the use of cookies. To learn more, view our Privacy Policy. To browse Academia.

Obecní knihovna Opatovice nad Labem

Mezinárodní výstavní projekt si za hlavní cíl stanovil veřejnosti přiblížit u nás málo známou kulturu a historii geografického prostoru Pobaltí Litva, Lotyšsko, Estonsko, SV Polsko s akcentem na historické vazby českých zemí k této části Evropy. Tematicky je projekt rozdělen do dvou základních celků — samostatných výstav. Na přípravě výstavy se podílelo dohromady 35 muzejních, galerijních a vědeckých institucí, z toho 10 zahraničních.

Na výstavě je shromážděno více jak originálních exponátů, z nichž většina nebyla nikdy v České republice vystavena. K výstavě je připravena bohatá publikace rozšiřující téma výstavy příspěvky předních zahraničních a našich archeologů a historiků. The main objective of the international exhibition project is to make the public acquainted with the still little known culture and history of the geographic area of the Baltics Lithuania, Latvia, Estonia, north-western Poland with the emphasis placed on historical connections of the Czech Lands to this part of Europe.

Thematically the project is divided into two parts — two separate exhibitions. Thirty five museums, galleries and scientific institutes including 10 foreign institutions took part in the preparation of the exhibition. The display shows more than original items the majority of which had never been presented before in the Czech Republic.

(PDF) Svět tajemných Baltů/The World of the Mysterious Balts | Zdeňka Nerudová -

An extensive publication accompanies the project; it broadens the exhibition topic with articles by eminent foreign and Czech archaeologists and historians. Zdeňka Nerudová. V rámci mezinárodní výstavy "Svět tajemných Baltů" byla připravena zcela samostatná expozice s názvem Pobaltí před Balty. Téma expozice napovídá sám název, přesto je nutné zdůraznit, že výstava o historii baltských zemí a jejich vztahu k Čechám a Moravě by nebyla úplná, kdyby nezahrnovala pohled na nejstarší osídlení oblasti.

Pobaltí před Balty chce poprvé v historii českému zájemci představit počátky osídlování a vývoj v oblasti budoucích států Litvy, Lotyšska a Estonska, které je archeologickými výzkumy doloženo od závěru starší doby kamenné před zhruba 10, tisíci lety. Rozvoj kultur je na výstavě sledován do doby bronzové, tedy přibližně k období př.

den jako stvořený pro vážnou známost pdf Havlíčkův Brod

Vymezený časový úsek je ve výstavě prezentován originály významných archeologických nálezů, jako je například unikátní kostěné rybářské vybavení, dřevěné rukojeti, jantarové šperky či prestižní bronzové zbraně, zapůjčenými institucemi z Litvy a Lotyšska. Exponáty jsou doplněny vybranými nálezy z českého a moravského prostředí, které současně dokumentují kontakty mezi našim územím a Pobaltím již v dobách pravěku.

Bohaté archeologické nálezy jsou výmluvným dokladem rozvoje života tehdejších obyvatel Pobaltí. Přes geografickou vzdálenost lze vlivy specifického kulturního i sociálního vývoje regionu nalézt v archeologických nálezech i na území Moravy a Čech. V úvodu výstavy je věnována malá vzpomínka doc. Karlu Valochovi DrSc.

den jako stvořený pro vážnou známost pdf Havlíčkův Brod

Kurátorem výstavy je Zdeňka Nerudová. K výstavě byl vydán stejnojmenný, rozsáhlý česko-anglický katalog. In the order of the exhibition "The World of the Mysterious Balts" has been prepared the separate exhibition project "The Baltics before the Balts.

The exhibition depicts the evolution of particular cultures until the Bronze Age, i. The delimited period is presented through original archaeological items, e. The exhibits are complemented with selected finds from the Bohemian and Moravian milieu documenting contacts between our territory and the Baltics as soon as in the prehistoric period.

Rich archaeological finds are meaningful proofs of the life level of the then inhabitants of the Baltics. Každý, kdo u nás na e-shopu nakoupí minimálně za ,- Kč , si může vybrat z nabídky našich, resp.

Neváhejte, nakupujte a nezapomeňte se vrátit nejen kvůli našim knižním novinkám, ale i nabídce dárků, která se bude dále rozrůstat! Pro zvýšení komfortu nákupu na našem eshopu můžete nyní využívat pro doručování nakoupených knih služeb Zásilkovny. Česká televize v pořadu Dobré ráno doporučuje nové knihy. Dnes připomíná jedinečnou ságu nedávno zesnulé Valji Stýblové "Lužanská mše", která popisuje živost významného architekta a mecenáše Josefa Hlávky.

Česká televize v pořadu Dobré ráno doporučuje nové knihy včetně románu Past od Magdy Váňové. Spisovatelka Iveta Svobodová navštívila Český rozhlas 2 Dvojka , kde v příjemném rozhovoru prozradila zákulisí vzniku detektivního románu Misionář. Dnes jsme ze zúčastnily povídání o nové knížce Muchlinka na rádiu Junior. Vánoce se nezadržitelně blíží a i my vám chceme dát malý dárek. Pro ty z vás, kteří si balení dárků užívají, máme připraven kód SLV25 pouze na slevu.

Jen nezapomeňte, že tato nabídka platí do Takže šťastné a veselé. Děkujeme mu za to, že je tak dlouho tváří našeho nakladatelství a že si dokázal získat a udržet pozornost několika generací čtenářů. Jeho knihy mluví nezaměnitelnou krásnou řečí. Přejeme mu štěstí, pevné zdraví a mnoho čtenářů jeho nových knih. Stali jsme se partnerem projektu Linka! Pomáháme nakladatelům a zachraňujeme knížky. Připojte se! Již nyní je možné na našem webu nakupovat vybrané knihy v digitálním formátu ePDF.

Slevu zadejte do finální objednávky na webu. Tlačítkem "fajfky" lze platnost kódu ověřit. Platnost této akce je vyhlášena do Nemohla být herečkou, tak si jednoho dne sedla a začala psát a prožívat jako na divadle příběhy svých románových postav. O této románové novince i o jejím životě jsme s Ivetou Svobodovou připravili rozhovor. Jiří Korejčík vyzpovídal Magdu Váňovou nad její novou knihou Holčičky.

Více se dočtete ZDE. Obsáhlý rozhovor v páteční příloze Lidových novin ze dne Celý rozhovor si můžete přečíst v přiloženém PDF souboru. Pro přehrání pořadu klikněte zde rozhovor nejdete v čase cca hod. Nebýt sám — román o hledání lásky a přátelství.

V ranním Studiu 6 České televize proběhlo představení knihy Jak to zvládnout v nemocnici. Video můžete shlédnout na ČT 1, studio 6 tá minuta. Otec vlasti a jiné knihy z tohoto období. Pro Vás za speciální slevy!!! Najdete nás u druhé hradní brány:- Uveřejňujeme rozhovor s Ludmilou Vaňkovou pro Český rozhlas 2 ze dne Audio verze rozhovoru. Rádi bychom prostřednictvím našeho webu uveřejnili reakci naší autorky Ludmily Vaňkové na článek Pavla Toufara, který vyšel Ráda bych jménem svým a jménem celého nakladatelství poděkovala panu Adolfu Bornovi za krásné ilustrace k našim knížkám.

Otec vlasti. Vychází s bohatým barevným obrazovým doprovodem a v exkluzivní grafické úpravě.

Název (pokračujte kliknutím na název) Autor - PDF Free Download

Přeje vám krásné svátky a nový rok ! Ať v novém roce zvládnete přečíst minimálně třikrát víc knih, než jste si naplánovali! Ve věku 94 let zemřela 3. Nebýt sám — román o hledání lásky a přátelství » více.

Budete nám moc chybět. Veronika Baštová » více. Biblio, příloha Literárních novin, únor » více. Obě knihy vzbudily zaslouženou pozornost nejen čtenářů, ale také literární kritiky. V čem se liší? Z její stati vyplývá, že odpověď je třeba hladat v třetím rozměru literatury, v jejím duchovním smyslu. Brněnský křest naší novinky Jak přežít v kostce bude už ve středu: potkáme se ve Fratelli Caffé v Od pokračujeme vernisáží Petruccya Art! Knížky budou k prodeji přímo na místě.

Jedna z našich nejočekávanějších novinek letošního roku bude mít hned dva křty. Přijďte s námi už tuto středu Poprvé tedy vydáváme i cédéčko. Přijďte na náš stánek na Na Než se kniha dostane na pulty knižních obchodů, připravili jsme pro Vás malou ukázku. Srdečně Vás zveme na předvánoční autogramiádu našich autorů!! Setkání spisovatele Petra Prouzy s krajany v Holandsku.

Ota Ulč v honbě za zlodějem diamantů » více. Pohled do zákulisí zpravodajských služeb s Jiřím Růžkem » více. Během autogramiády byla knížka kompletně vyprodána!!! Vy si můžete ukázku z této knihy přečíst zde!!! Více si můžete přečíst zde Rádi bychom Vám blíže představili našeho autora poezie, prózy a dětských knížek Jiřího Žáčka:- » více. Román o lékaři, který se ocitl v neobvyklé životní situaci.

Zdena Frýbová , Praha - , Praha. Její poslední román Milostí prezidenta se umístil na druhém místě nejprodávanějších knih v roce Knihu o partnerských krizích, které končí v manželské poradně nebo v soudní síni, napsala Zdena Frýbová se zaujetím pro psychologii postav, jedinečnost jejich příběhu a také se smyslem pro humor, který může v životě ledacos vyřešit.

Humoristický autobiografický román, ve kterém Zdena Frýbová vylíčila dobrodružné zážitky z cest do Švýcarska a Francie a svoji konfrontaci s mapami a s tím, co se píše v turistických průvodcích. Falešní hráči se skrývají ve třech manželských dvojicích.

Z propletence jejich vztahů, vášnivého milování i nenávisti dojde osudovou konstelací k násilné smrti, která rozmetá dosavadní hru na život, lásku a svaté manželství. Cena: Kč. Dva napínavé psychologické příběhy, které spojuje téma křivdy a bezpráví, vypráví čtenářům doktor Landa známý z knihy Den jako stvořený pro vážnou známost.

V první novele autorka vylíčila člověka chorobně toužícího po moci, ve druhé rozvíjí příběh úspěšné ženy, které se vrací zapomenutá minulost jako pomsta otce její nemanželské dcery. DOTISK - Zpověď předlistopadového krále veksláků, zlodějů a šmelinářů odhaluje tragikomedii člověka propadajícího chorobné hrabivosti a velikášství.

DOTISK - Humoristický román o dámě středního věku, která se dvěma skotskými teriéry Andrýskem a Ronánkem prožije komedii s rozvodem v období politické předvolební kampaně. Za svérázné chování a imunitu vůči jakékoli výchově si Ronánek od Ely vysloužil přezdívku Malinkatý kretén, ale ta nejpůsobivější nadsázka celého románu tkví v tom, že se Ela umí se svými psy sice dohovořit, to však neznamená, že se s nimi shodne.

Architekt Robert Rokl je výstřední enfant terrible doby svazáckých košil i mravního marasmu současného. Neměl jiné východisko než emigrovat a po návratu v devadesátých letech ho autorka s nadsázkou sleduje při svérázné vzpouře proti aroganci nových mocných.

Napínavý román o labyrintech lidské duše vypráví vážně, ironicky i humorně o komplikovaných vztazích v rodině Rabasových a vzplanutí osamělé starší ženy k atraktivnímu muži o dvacet let mladšímu. S ironickou nadsázkou, vtipně a humorně ukazuje autorka na manželském trojúhelníku, jak se v nové společnosti Román Zdeny Frýbové přináší čtenářům humor, groteskní příhody, kriminální zápletku, téměř romantický milostný příběh a především komické situace, kdy i děti dokážou zamávat životy nás dospělých.

Šulc-Švarc : nakladatelství české beletrie

Román ze světa byznysu Děj románu akceleruje ve chvíli, kdy kriminalista s pomocí těchto podnikatelů bojuje proti zločinecké mafii obchodníků s topnými oleji, kteří k prosazování svých zájmů používají násilí a vraždy.

Kdo bude soudcem poldy, pokud svůj boj vyhraje? Toto nevinně vyhlížející štěně mělo být strážcem idylické pohody a radosti u rodinného krbu, ale místo toho se raději toulá po Praze a utíká do šumavských hvozdů. I když Robin členům své rodiny někdy učinil ze života peklo, zamilovali si ho, protože dokáže být neodolatelně roztomilý a je vlastně nezapomenutelný.

Pokračování humoristického román o foxteriéru Robinovi a jemu podřízené rodině. Vnučkám vypravěčky Anince a Karince je deset let, pejskové z první knihy Robin a Batul zemřeli, ale jejich nástupci — foxteriér Robin Druhý, skotští teriéři Edy a Tony a nalezenec Jean-Paul — si s nimi v ničem nezadají. Jeden z nejoblíbenějších románů Zdeny Frýbové o složitosti citů a výjimečném osudu mladé ženy, která dosáhne skvělého úspěchu ve vědecké kariéře, ale nedokáže zabránit ztroskotání svého manželství.

Copyright © - Šulc-Švarc, s. Oldřichova 52, 00 Praha 2 Email: sulcaspol volny. Zdena Frýbová , Praha - , Praha spisovatelka, novinářka, autorka humoristických a společenských románů, které se v době svého vzniku staly bestselery. Zdena Frýbová Den jako stvořený pro vážnou známost Váz. Cena: Kč 1.

0 / 5